+420 603 903 307 

Po-Pá 9:00-18:00

Parfémy a kosmetika online

Okouzlete své okolí či potěšte své blízké příjemnou vůní. Vyberte si z široké nabídky parfémů, toletních vod a další kosmetiky

Nejoblíbenější kategorie

Parfémy a kosmetika

Parfémy, řasenky, oční stíny, noční a denní krémy, pánské a dámské toaletní vody a deodoranty....

Několik zajímavostí

Essential Oils 2536471 640 Optimized

Parfémy - pohled do historie

Řada starověkých národů získala znalosti potřebné k výrobě parfémů a vůní a mohla s nimi výhodně obchodovat. Mnoho vyspělých kultur totiž považovalo vůně za velice důležité. Staří Číňané, Egypťané, Peršané, Řekové a Římané znali celou řadu metod, jak získávat vůně z nejrůznějších druhů rostlin. Ve starověku byla práce s vonnými látkami velmi ceněným řemeslem, jemuž se často věnovali kněží, lékaři či jiné vzdělané osoby. Archeologové objevili dózy a flakony na posvátné masti a vonné oleje pocházející až z období Staré říše (tedy 2 695 - 2 160 př. n. l). Ty připravovali kněží macerací květů v olivovém či sezamovém oleji a tekutinu potom ždímali přes plátno nebo namáčeli okvětní plátky do tuku, který absorboval a potom udržel jejich vůni. Příprava vonných olejů a mastí se okolo roku 1 000 př. n. l. považovala za tajné umění a byla vysoce ceněna. Již v té době se používaly květiny, které se v parfumerii zpracovávají dodnes – růže, jasmín, bazalka, máta a různá koření. 

Výběr parfému

Kvalitní parfémy jsou pro neustále nošení obvykle příliš těžké a z jejich pravidelného používání by nositelku mohla dokonce rozbolet hlava. Proto je vhodnější schovat si je na vzácnější příležitosti a pro běžný den nosti toaletní a kolínské vody, popřípadě lehčí vody parfémové.
Perfume 1433654 640 Optimized

Top značky

Parfémy a kosmetika od nejznámějších výrobců.
 • Dolce Gabbana Logo
  Hugoboss Logo
  Chloe Logo
  Lancome Logo
 • Ck Logo
  Davidoff Parfum Logo
  Dior Logo
  Lacoste Parfums Logo
 • Lanvin Logo
  Trussardi Parfum Logo
  Versace Logo
  Yves Saint Laurent Logo

O PARFUMSTAR

U nás najdete širokou nabídku parfémů, deodoranty,  řasenky, oční stíny, noční a denní krémy, pánské a dámské toaletní vody a další. Máme mnohaleté zkušenosti o které se rádi podělíme a poradíme vám.
VÍCE O NÁS
Beauty 2740461 1280 Optimized
envelopecartphone-handsetmap-markerleaf linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram